Статті

Міфи про жіночі засоби гігієни

Інструкції
Міфи про жіночі засоби гігієни: чи мають право на життя менструальні чаші та тканинні прокладки?
Багаторазові прокладки та менструальні чаші можуть бути прекрасною альтернативою одноразовим засобам гігієни, і на це є купа причин. Почнемо хоча б з того, що вони не розкладаються від 500 до 700 років як їхні одноразові родичі. Менструальні чаші та тканинні прокладки довговічні, економні, легко пропускають повітря і не мають у складі відбілювачів, хлору або ароматизаторів.

Що таке менструальна чаша, які її переваги та недоліки? Чаша має форму перевернутого дзвону - після введення та правильного розташування чаші в неї збирається менструальна кров, а її пружні стінки не дають виділенням протікати. Менструальні чаші виготовляються з медичного силікону - гіпоалергенного матеріалу, що використовується в медичних цілях.

Переваги менструальних чаш:

 • Можливість багаторазового використання.
 • Мінімальна ймовірність алергічних реакцій завдяки особливостям матеріалу, з якого чаші виготовляються. Підходять майже всім жінкам.
 • Здатність вбирати велику кількість виділень. Ідеальні для жінок з рясною менструацією.
 • Не потребують частої зміни. Чащу можна носити до 12 годин, але краще спорожнювати і промивати чашу кожні 3-4 години.
 • Менструальна чаша служитиме близько 10 років своїй власниці за умови правильного догляду!
 • Компактність. Чашу легко зберігати та брати з собою в подорож.
 • Економічність. Через можливість багаторазового використання чаша є набагато вигіднішою покупкою, ніж тампони або прокладки, які потрібно купувати постійно.
 • Екологічність. Чаша не забруднює навколишнє середовище

Недоліки менструальних чаш:

Потрібні навички для правильного введення - але все приходить з практикою!
Не так зручно змінювати, як прокладки чи тампони, адже при зміні чашу треба очищувати від крові.
 • Треба бути обережною з матеріалом чаші та ознайомитись з сертифікатами на продукцію. Деякі чаші виробляються з резини, а тому можуть викликати алергічні реакції в тих, хто має алергію на латекс.
 • Не всі дівчата, що не сексуальних стосунків, можуть використовувати чаші через дискомфорт під час введення.
 • Є ймовірність протікання, але це залежить від фізіологічної будови вагіни, та трапляється вкрай рідко.

Особливості використання менструальних чаш:

Перед покупкою чаші ознайомся з розмірами чаш, які предствлені у виробника. Найменший розмір підійде жанкам до 30 років без досвіду пологів або кесаревого розтину, або ж спортсменкам. Більший розмір - для жінок старше 30 років або для тих, хто вже став мамою.

Перед використанням чашу треба продезинфікувати - прокип'ятити у воді з додаванням столової соди. Частоту зміни чаші варто розрахувати в залежності від швидкості заповнення чаші. При нерясній менструації чаша може перебувати всередині близько 10-12 годин. Якщо ти маєш більш рясні виділення - міняй чашу 3-4 рази на день. Перед зміною обов’язково мий руки та не забувай промити чашу від рідини, яка там накопичилась, перед введенням.

Чи підходять чаші цнотливим дівчатам? Однозначно дати відповідь на це питання складно, тому що кожен організм різний, еластичні властивості тканин і об’єм піхви кожної жінки різняться. Тут варто звертати увагу на індивідуальні особливості та особистий комфорт під час введення і носіння чаші. Перед першим застосуванням чаші варто порадитися з гінекологом.

Що таке тканинна прокладка, які її переваги та недоліки?

Сучасні багаторазові прокладки з високотехнологічної тканини зі спеціальними способами пошиття комфортні, естетичні та зручні в догляді. Багаторазові прокладки більш комфортні у використанні, ніж одноразові. Завдяки натуральним матеріалам вони легко пропускають повітря і стають вологими тільки тоді, коли їх вже потрібно поміняти. Одноразові ж засоби жіночої гігієни виготовляються з продуктів нафтопереробки. Крім того, для стерильності вони обробляються сильними речовинами, які містять хлор, відбілювачами та іншими компонентами, які не йдуть на користь жіночого здоров’я.

Переваги тканинних прокладок:

 • Зменшення менструальних болей.
У одноразових прокладках використовується пластик, який блокує потік повітря до статевих органів, і може викликати подразнення шкіри. У них також використовуються синтетичні волокна, які занадто інтенсивно поглинають вологу, збільшуючи шанси на появу сильних болей та інфекцій.

 • Багаторазові прокладки здоровіші.
Одноразові прокладки як правило виготовлені з комбінації пластика, бавовни, синтетичних волокон і целюлози. Традиційно вироблена бавовна є однією з найбільш токсичних культур, на яку використовується 20 відсотків світових обсягів пестицидів і гербіцидів!

Потім прокладки відбілюють двоокисом хлору, виробництво якого утворює забруднюючі планету, шкідливі і здатні до накопичення в організмі людини побічні продукти, такі як діоксин, який залишається в нашому тілі протягом багатьох десятиліть. Додати до цього міксу інші синтетичні хімічні речовини і штучні аромати, і ось рецепт для побічних ефектів, таких як алергічні реакції, гормональні порушення, репродуктивні і гінекологічні розлади, такі як ендометріоз.

Заощадження
При належному догляді тканинну прокладку можна використовувати роками (до 10 років).
 • Допомога навколишньому середовищу.
Перехід на багаторазові прокладки - яскравий приклад того, як, здавалося б, невеликий особистий вибір може мати величезний позитивний вплив на навколишнє середовище. Вважається, що майже 20 млрд (мільярдів!) прокладок і тампонів викидається щороку тільки в Північній Америці. Цей масив пластику буде розкладатися в землі сотні років. Процес виготовлення цих засобів гігієни також забруднює воду, повітря та місця проживання тварин. Перехід на багаторазові прокладки може кардинально це змінити.
 • Прокладка гігієнічна, не протікає і за нею легше доглядати, ніж ти думаєш.
При правильному догляді багаторазові речі такі ж гігієнічні, як і одноразові. Тканинні прокладки рекомендуємо замочувати на ніч у воді (можна додати перекис водню або масло чайного дерева для дезінфекції) і покласти їх в прання гарячою водою.

Недоліки тканинних прокладок:

 • Необхідність зберігання у спеціальному конвертику до прання прокладки
 • Потреба у покупці декількох прокладок для їх зміни впродовж дня

Особливості використання багаторазових прокладок: 

1. Спробуй і підбери потрібний розмір.
Ми радимо спробувати різні розміри: 15, 20 або 25 см. А потім придбати той розмір, який підійшов найкраще.
2. Порахуй, наскільки часто змінюватимеш прокладки, і купи відповідну кількість.
3. Правильно використовуй прокладку.

Коли прокладка стає вологою, скрути її в трубочку і поклади в мішечок/чохол до прання. У складеному стані прокладки не протікають за рахунок мембранного шару і не пахнуть, тому що підсихають.

4. Випери прокладку.
Прати в залежності від тканини прокладки, як і інший одяг. Якщо плями сходять складно, можна замочити прокладки на ніч.
Постає основне запитання: чи безпечні менструальні чаші та багаторазові прокладки для жіночого здоров’я?

Думка гінеколога-ендокринолога підтверджує, що багаторазові засоби особистої гігієни є безпечними для здоров’я за винятком протипоказань:

“Менструальна чаша та багаторазові прокладки самі по собі не провокує розвиток кандидозу, бактеріального вагінозу, ендометріозу і тд. Багаторазові засоби особистої гігієни пройшли дослідження FDA і були схвалені!

Важливо: (!) Завжди дивися на склад чаші/прокладки і сертифікати.

Необхідно пам'ятати про правила гігієни під час використання чаші і суворо дотримуватися тимчасових рамок її носіння. В такому випадку чаша/прокладки є безпечними і рекомендуються до використання.”

Стався відповідально до свого здоров'я! Перед застосуванням менструальної чаші чи багаторазової прокладки проконсультуйся у гінеколога, щоб уникнути можливих протипоказань. Чаша підходить більшості жінок, але ми всі такі різні зірочки. Май це на увазі і дбай перш за все про власні інтереси.