Статті

Slow life ритуали: буденні справи, які допомагають сповільнитися

Рух - синонім 21 століття. Швидкі рішення, швидка їжа, короткі розмови по суті й без емоцій. Ми так поспішали жити й розвиватися, що врешті втомилися. І на зміну швидкості прийшов рух slow life. 

Повільне життя не означає, що кожну справу ви маєте виконувати в режимі slow та абсолютно нікуди не поспішати (ні на роботу, ні на важливу зустріч). Філософія уповільнення вчить нас знаходити в буденній біготні хоч би кілька хвилин на чашечку кави або медитацію. Відчувати момент, насолодитися смаком чи ароматом сповна і трохи помріяти. 

І якщо ти думаєш, що у твоєму графіку не знайдеться вільної клітинки для таких ритуалів, ми спробуємо переконати тебе в протилежному. 


Чайна церемонія
Ні, не потрібні японські майстри, низенькі столики і багато мініатюрних чайників. Хоча все за твоїм бажанням :) 

Відкриємо велику таємницю: кожний прийом чаю/кави можна перетворити на міні ритуал. 
  • завари улюблений чай, вкладаючи хороші думки в кожний свій рух, додай в чашку м'яти/меліси або приготуй чай із домашніх трав - з лимоном чи медом
  • візьми найгарнішу чашечку, яка навіює спогади, або дозволь собі витягти горнятко з дорогого сервізу
  • створи затишну приємну атмосферу: влаштуйся на качелі в саду чи в крісло на балконі, захопи найніжніший плед, можеш запалити поряд свічки або вдивлятися в захід сонця
  • відчувай кожен ковток - розпізнай усі компоненти напою на смак, відчуй, як тепла енергія сповнює тіло, не поспішай - твій ритуал не має обмежень у часі
Спокій, гармонія і чистота - головні принципи традиційної чайної церемонії. Привчи себе кожен день влаштовувати невеличку церемонію на самоті або з близькими людьми. Це чудова можливість сповільнитися та відпочити після буденних справ. 


Свічковий ритуал
Сонце покидає кімнату, з вікна чути вечірню перекличку птахів, а на підвіконні повільно займається маленьке полум'я свічки. Хіба не прекрасно? 

Соєві аромасвічки - новий топ у списку бажань. Саме вони стали основним атрибутом усіх сучасних ритуалів. У чому секрет популярності?
Соєвий віск став відомим на хвилі екологічності. Матеріал із соєвих бобів натуральний та повністю безпечний, на відміну від парафіну, і до того ж веганський, відмінно від бджолиного воску. Віск широко використовують у косметології, для виготовлення доглядових засобів та власне свічок. Соєвий віск також вирізняється низькою температурою плавлення, тому свічка з нього горить вдвічі довше за парафінову. В середньому 100 мл воску горить до 30 годин.
Ароматичні композиції свічок зазвичай виконані з ефірних олій. Тож соєва свічка - не лише естетичне задоволення, а й ароматерапія. 
Знаєш, у чому таємнича властивість соєвої свічки? Вона перетворює будь-яку справу в магічний ритуал. Додай свічку до ванних процедур, запалюй ввечері перед сном або під час ранкової йоги. Ти переконаєшся, що стихія вогню має неабияку силу. 


Аромотерапія
Згадай, як розпливається посмішка твоїм обличчям, коли відчуваєш в кімнаті запах свіжих сезонних квітів чи гіркуватий аромат хвої за вікном.
Ароматерапія - давній метод уповільнення, який сьогодні набуває нових значень. Спосіб актуальний не лише для лікування захворювань, а й як повсякденна практика розслаблення, очищення думок. Не дивно, що популярність аромапаличок невпинно росте.
Натуральні аромати діють на нашу підсвідомість та викликають різні відчуття: від спокою і гармонії до припливу енергії.  Можуть знімати стрес, полегшувати головний біль, додати впевненості чи концентрації для роботи. Крім того, деякі запахи мають антисептичні та антибактеріальні властивості, відлякують комах. 
Але головна властивість аромапаличок - створювати у просторі атмосферу вмиротворення та заспокоєння. Нотки індійських прянощів та квітів сповільнюють час, допомагають розслабити тіло й розум. Тиша, релакс, відчуття миті. 

Способів уповільнення насправді так багато, що й не перелічити. Не всі з них вимагають особливих ритуальних предметів. Важливе лише твоє усвідомлене бажання сконцентруватися на житті - тут і зараз. Відчувати смак, дотик, звук як уперше, відчувати світ довкола і внутрішній всесвіт. 

Дихай повільно. Заплющ очі. Відчуй. 

Автор
Анна Шередько