Статті

Як домовитися з часом: 7 принципів slow living

Zero waste

Існування в 21 столітті – це безперервні перегони успіхів і досягнень, у яких життя пролітає повз швидше за машини «Формули 1» (а їхня швидкість перевищує 300 км/год). Ми вічно біжимо в офіс, на зустрічі, із зустрічей, на обід, на брифінг, потім виконати 10 дедлайнів, добігти до вечері, перевірити новинну стрічку, а перед сном обов’язково задатся питанням «куди летить час?».

Але італійці здогадалися, що летить зовсім не час, летимо ми, постійно підганяючи його. І вони уповільнилися. А оскільки ця нація славиться вмінням насолоджуватися життям, нам, здається, варто їм довіритися.


4 ключових слова slow living – сталість (Sustainable), локальність (Local), органічність (Organic) та цілісність (Whole). І саме вони формують прості й, на перший погляд, очевидні правила «повільного життя».

  • ПОВІЛЬНО ЇЖТЕ
Італійці почали свій рух саме з їжі, бастуючи проти фаст-фуду, тому й першим правилом для нас буде саме їжа. Якщо уповільнити свої трапези, перестати відволікатися під час них, організм значно швидше насичуватиметься, а ми зможемо по-справжньому відчути смаки продуктів та насолодитися ними (якщо, звісно, не вживати щось бридке, що хочеться швидше ковтнути).


  • НАВЧІТЬСЯ ВІДМОВЛЯТИ
Ми часто робимо багато речей не тому, що хочемо, а тому що треба. Треба сподобатися комусь, догодити начальству, підтримати свій статус філантропа й «треба було сказати ні». Це непростий навик, але неймовірно корисний для організації свого часу та внутрішнього спокою.

  • ЗАБУДЬТЕ ПРО МУЛЬТИЗАДАЧНІСТЬ
Словом 21 століття цілком могло би бути слово «мультизадачність», і це наша біда. Лише невеличка кількість людей може справді ефективно без шкоди собі робити одразу кілька справ. Але саме велика кількість завдань «вкорочує» нам час. Чим менше завдань, тим якісніше ми можемо зробити кожне і тим більше часу в нас лишиться після їх закінчення. Спробуйте запланувати собі не більше 3 великих справ на день і подивіться, що з того вийде.


  • ВИМКНІТЬ ЗВУК
Наші вуха щодня сприймають шалену кількість звуків: ми стараємося бути максимально продуктивними, слухаючи книги та подкасти, пробуємо заглушити шум метро музикою і не слухаємо світ. Тому наступне правило – дайте вухам відпочити. Слухайте тишу, слухайте природу, слухайте місто. Це заспокоює та приземляє.

  • ОБИРАЙТЕ ЯКІСТЬ, А НЕ КІЛЬКІСТЬ
Це могло би бути очевидним, якби не наші фаст-фешн і мас-маркет життя. Але якість краще наповнює та значно довше служить. І тут не тільки про речі, тут і про людей, і про інформацію, і про звички.


  • ЦІНУЙТЕ ПРИРОДУ
Slow living пропагує наповнення життям. А що може краще нас наповнити, ніж свіже повітря, вітамін D та природа, до якої ми належимо незалежно від нашого бажання та місця народження. Тому варто ввести в повсякдення прогулянки парками чи лісами, валяння на траві та обов’язкові обійми з деревами.

  • ВИЗНАЧТЕ СВІЙ РИТМ
Можливо, з цього варто було б почати, але це не так просто, як може здатися. Тільки після кількох поступових спроб уповільнення можна зрозуміти індивідуальний комфортний ритм життя. Як тільки ми зможемо визначити, скільки часу нашому організму потрібно для трапез, сну та спорту, скільки днів на тиждень нам комфортно працювати в офісі, скільки і якого часу нам потрібно для відпочинку, ми зможемо зробити свій slow living справді своїм.

Автор
Головач Ангеліна